Apie nendrinius stogus

Nendrinių stogų ilgaamžiškumas

Nendriniai stogai ne tik ekologiški, bet ir ilgaamžiai. Ilgaamžiškumas priklauso nuo stogo nuolydžio, dengimo kokybės. Nendrės yra ilgaamžiškos dėl savo sudėtyje esančio silicio dioksino. Todėl teisingai pakloti stogai gali tarnauti daugiau nei 50 metų.  

Technologija

Ilgaamžiškumas priklauso nuo stogo nuolydžio, kuris neturėtų būti mažesnis nei 35° , taip pat nuo teisingo nendrių klojimo ant grebėstų ar, dabar mėgstamų, OSB plokščių. Nendrės prispaudžiamos cinkuota 4-6 mm viela, kuri prie grebėstų tvirtinama cinkuota ar nerūdijančio plieno viela. Nendrių stogai  slopina lietaus ir kitą triukšmą. Net esant stipriai liūčiai, negirdėti lietaus barbenimo į stogą. Vanduo į dangą prasiskverbia apie 5-8 cm, priklausomai nuo stogo statumo. Įprastas stogo storis 30 cm. Nendrinis stogas  sensta natūraliu būdu. Jo pradinę gelsva spalva praėjus keliems metams tampa pilka ir tokia išlieka ilgą laiką, nors stogo danga ir būtų impregnuota tam skirtais impregnantais. Stogo impregnuoti nepatartina, nes susidariusi impregnanto plėvelė neleidžia drėgmei natūraliai išgaruoti.  

Ekologija

Nendriniai stogai  dvelkia ekologiškumu ir natūralumu. Dėl savo ekologiškumo.  Nendrių stogai populiarūs daugelyje Europos šalių (Olandija, Švedija, Belgija). Taip pat juos pamėgo, ekologišką gyvenimo būdą pasirinkę, mūsų krašto gyventojai.